Hospicjum tworzą ludzie!
 

Fundację Tworzy nasza energia, kreatywność i zaangażowanie

Jako fundacja stawiamy jeszcze swoje pierwsze kroki. O tym, jak szybko przeszliśmy z raczkowania do stania na własnych nogach świadczy nagroda specjalna BURSZTYNOWY MIECZYK w kategorii DEBIUT ROKU wśród organizacji pozarządowych na Pomorzu w 2015 roku- wielkie wyróżnienie władz wojewódzkich i samorządowych. Z takim startem przygotowujemy się do biegu. Zostań naszym przyjacielem i pomóż nam się rozpędzić!

 

  • Prezes Fundacji Ewa Liegman: aktywny propagator ruchu hospicyjnego, absolwentka wydziału ekonomii, technik farmaceutyczny z doświadczeniem w zakresie zarządzania, marketingu i promocji w sektorze usług zdrowotnych: szpitalnictwo i opieka paliatywna nad dziećmi, budowaniu strategii rozwoju, pracy na rzecz zintegrowanego systemu zarządzania jakością w opiece zdrowotnej, koordynowaniu projektów wolontaryjnych o zasięgu wojewódzkim, od lat związana z działaniami społecznymi, w tym: opieka rehabilitacyjna wobec osób niepełnosprawnych i wymagających specjalistycznego wsparcia, profilaktyka i pomoc osobom zagrożonym uzależnieniami, przeciwdziałanie zagrożeniom, patologiom i wykluczeniu społecznemu, twórca licznych kampanii na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci oraz wieloletni wolontariusz przy osobach starszych i dzieciach.

 

  • Dyrektor Medyczny Anna Jędrzejczyk: jedyny lekarzem w województwie pomorskim posiadający jednocześnie  specjalizację z medycyny paliatywnej jak i pediatrii. Laureatka Nagrody profesjonalistów Forbesa z Pomorza w kategorii „Lekarz”, zdobywczyni wyróżnienia w kategorii „Wyjątkowy lekarz” w konkursie im. Prof. Zbigniewa Religi oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników służby zdrowia w 2015 roku.
  • Zespół lekarski: wieloletnie doświadczenie w opiece paliatywnej nad dziećmi, specjaliści: pediatrii i kardiologii dziecięcej. Wyróżnienia: na konferencji onkologicznej w Chinach, Najlepszy Lekarz roku 2013, trzy nagrody i prestiżowa nagroda Grand Prix na 23rd International Student Scentific Conference for Studens and Young Doctors trafiła do studentów z The English Division Pediatric Oncology Scientific Circle przygotowane pod wodzę jednej z naszych lekarek.

 

  • Zespół pielęgniarski: wszystkie pielęgniarki ukończyły lub są w trakcie kursu specjalistycznego w zakresie pediatrycznej domowej opieki paliatywnej, wszystkie ukończyły kurs programowo zgodny z kursem specjalistycznym w zakresie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, a także poszczególne panie posiadają kwalifikacje w zakresie neurokognitywistyki w zakresie patologii i zdrowiu, oligofrenopedagogiki, intensywnej terapii noworodków.

 

  • Zespół fizjoterapeutów: absolwenci studiów medycznych na kierunku fizjoterapia, posiadający dodatkowe kwalifikacje: PNF, Kinesiology Taping w pediatrii, Terapii Ręki, Terapia Skolioz wg Schroth, Wczesna interwencja - elementy diagnozy i terapii dziecka w wieku 0-12 miesięcy z zaburzonym rozwojem psychoruchowym.

 

  • Zespół psychologów: specjalizujący się w psychologii zdrowia, po kursach i praktykach klinicznych w zakresie opieki paliatywnej. Posiadający dodatkowe kwalifikacje takie jak kursy, szkolenia i studia podyplomowe w zakresie: Systemowe rozumienie terapii rodzin, Metoda Ruchu Rozwojowego, Psychoonkologia, Racjonalna Terapia Zachowania.